Renginiai / Galerija

Užsienio kalbų viktorina - konkursas ,,Veni Vidi Vici“

     Balandžio 30 dieną mūsų gimnazijoje vyko užsienio kalbų viktorina – konkursas ,,Veni  Vidi  Vici‘‘. Konkursas skirtas 8 – III klasių mokiniams ir jo tikslas – ugdyti mokinių bendradarbiavimo, iniciatyvumo, kūrybiškumo ir mokymosi mokytis kompetencijas, skatinti mokinių domėjimąsi užsienio kalbomis, ugdyti šalių, kurių kalbų mokiniai mokosi, kultūros, istorijos, meno pažinimą. 

     ,,Kalba – tai miestas, į kurio statybą kiekvienas žmogus, gyvendamas žemėje, atneša savo akmenį“,- taip yra pasakęs anglų filosofas Emersonas. Šiais žodžiais konkurso vedėjos (Ernesta Paslauskaitė, Gabija Rokytė, Elija Guiskytė) pakvietė visus atvykusius dalyvius  pakeliauti po sugalvotą Kalbų Miestą ir surasti vietą savo žinių akmenims išradingumu ir kūrybiškumu grįstose šio miesto gatvėse. Komandoms teko įveikti Draugystės, Kalbų Žiniuko, Kalbinio Sumanumo, Taip ir Ne bei DIY  gatveles, o, atvykus į centrinę miesto aikštę, konkurso  „Veni vidi vici“ pereinamasis simbolis buvo perduotas Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijai.

     Mokiniai išradingai pristatė savo komandas, puikiai atliko mūsų, užsienio kalbų mokytojų, parengtas užduotis, klausėsi vokiškai ir angliškai skambančių dainų, kurias atliko Austėja Akinskaitė (6kl.), o dainą rusų k. padainavo Povilas Trubila (II kl.) ir Gabija Rokytė (II kl.). Bene daugiausia susidomėjimo sulaukė DIY gatvelės užduotis: komandos turėjo sudėti 3D dėlionę ir pristatyti savo statinį. Renginio pabaigoje dalyviai buvo apdovanoti Padėkų raštais, o mokyklos „išsivežė“ po dalelę mūsų Kalbų Miesto (3D) dėlionę.

     Tikimės, kad laikas, praleistas kartu, neprailgo. Ačiū visiems padėjusiems ir prisidėjusiems organizuojant šį konkursą.

Kalbų mokytojų metodinės grupės nariai
Ankstesni įrašai


     Balandžio 5 dieną Vidiškių gimnazijos pradinių klasių mokiniai mokėsi kitaip. Visa diena buvo skirta integruoto ugdymo veiklai „Mes mylime tave, Žeme!“. Jos metu mokiniai stengėsi plačiau pažinti supančią aplinką, ugdėsi pagarbą Žemei.

     Skambant muzikai ir vandens lašeliui keliaujant jūromis, ežerais, kriokliais, į aktų salę rinkosi 7-III klasių mokinių komandos paminėti pasaulinės vandens dienos. Renginį pradėjo skaitovai Antuano de Sent Egziuperi žodžiais „Vanduo, tu neturi nei skonio, nei spalvos... tu esi pati aikštingiausia dievybė“.

     Knyga – toks žmogiškas ir apčiuopiamas daiktas. O jeigu pažvelgtumėm giliau… žinių šaltiniu vadiname. Bet ar tiktai žinių? Dvasios atgaiva, gryniausia, skaidriausia versmė: geri – neatsigeri, kol gyvas, kol matai, kol girdi, kol suvoki...

Lietuviškus žodžius į širdį susidėsiu,
Gražiai užklosiu pievų takeliu.
Ar dieną eisiu, ar nakty klajosiu –
Mane lydėsi žiburiu tyliu…

     Antradienį, kovo 5 d., pirma klasė prisipildė persirengėlių šurmulio – mat pirmokai sumanė žiemą išvaryti ir pavasarį prisišaukti.  Apsirėdę įspūdingomis kaukėmis, trepsėdami, bildėdami mažieji patraukė į gimnazijos kiemą žiemos iš kiemo varyti – Užgavėnių švęsti.