Renginiai / Galerija

„Uždekime ir mes žvakelę žuvusiems“

     Sausio 13-ąją pirmosios pamokos pradžioje mokiniai ant palangių degė žvakutes, prisiminė žuvusiuosius laisvės gynėjus. Visose klasėse buvo vestos pilietiškumo pamokėlės, kurių metu prisiminėme beginklius didvyrius, narsiomis širdimis anuomet užtvėrusius kelią priešui. Per daugelį metų žvakelių uždegimas bei pilietiškumo ugdymo pamokos tapo gimnazijos tradicija.

     8 klasių mokiniai dalyvavo pamokoje „Uždekime ir mes žvakelę žuvusiems“, kurios pagrindinis tikslas buvo ugdyti mokinių pilietiškumo kompetenciją, atkreipti dėmesį į pilietines ir tautines vertybes. Pamokos metu sužinojome apie Sausio 13-osios įvykius, kuomet vienybės ir laisvės siekio vedini Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę. Tauta apgynė atkurtos valstybės nepriklausomybę.

     Po Sausio 13-osios įvykių praėjo 29 metai. Tai daug ar mažai? Ką reiškia ši diena mokiniui, gimusiam jau laisvoje Lietuvoje? ,,Mums ši diena yra svarbi. Nors mes tuo metu dar ir nebuvome gimę, nepatyrėme tos įtampos savu kailiu, bet gerbiame visus, kurie praliejo kraują už Lietuvą, ir tikimės, kad daugiau mums nebereikės tokiomis priemonėmis ginti savo šalį“. Apie tai kalbėjo 8 klasės mokiniai susibūrę gimnazijos aktų salėje.

     Pamoką vedė istorijos vyresnioji mokytoja Danguolė Bajarūnienė ir 8 klasės kuratorė Vitalija Medzevičienė.

Augustė Padvaiskaitė, 8 klasės mokinė
Ankstesni įrašai


     Adventas yra atėjimas. Tai abipusis artėjimas: Dievas – į mus, tapdamas vienu iš mūsų žmonių, o mes – į Dievą, nors ir žmogiškų silpnumų supančiotomis kojomis. Šį laiką smagiau ir prasmingiau išgyventi ne pavieniui, o kartu, bendruomenėje.

     Gruodžio 5 d. 7-I kl. mokiniai dalyvavo edukacinėje veikloje „Senųjų odinių dirbinių edukacija“. Tai lyg integruota technologijų, istorijos ir dailės pamoka, kurios metu mokiniai susipažino su odininkystės ir odinių dirbinių įvairove remiantis archeologiniais ir istoriniais duomenimis.

     Pasaulyje gyvena 37,9 mln. Žmonių, užsikrėtusių ŽIV (žmogaus imunodeficito virusas), todėl be galo svarbu skleisti informaciją apie šį baisų virusą, kuris sukelia nepagydomą ligą – AIDS – ir sustiprinti visuomenės budrumą.

     Gimnazijos I ir II klasės mokiniai lapkričio 15 dieną dalyvavo projekte „Sveikas ir aktyvus gyvenimo būdas“, parengtame „Darnaus vystymo projektai“, finansuojant iš Europos Sąjungos fondų lėšų.

     Kol dar už lango šviečia saulės spindulėliai, gamtosauginis komitetas spalio 25 dieną sukvietė pradinių klasių mokinius į šventę „Jau atėjo rudenėlis...“.