Renginiai / Galerija

Saugesnio interneto diena

     Internetas – tarsi jūra: begalinis, gražus ir įdomus, laukinis ir pavojingas. Jame gali rasti daugybę dalykų arba pasiklysti. Vasario 11 dieną daugelyje pasaulio šalių (daugiau nei 150 šalių) minima Saugesnio interneto diena. Jos paminėjimas – viena iš tarptautinio eTwinning projekto "Let's GTA! - STEAM as a versatile language describing the world"  suplanuotų veiklų, kuri primena, kaip sukurti geresnį internetą, būti maloniais ir pagarbiais kitiems internete, saugoti savo ir kitų reputaciją internete bei siekti pozityvių galimybių kurti, dalyvauti ir dalintis tiesiogiai.

     Saugesnio interneto ambasadorėmis gimnazijoje tapo III klasės mokinės Ernesta, Gabija ir Monika. Jos 1-4 klasių mokiniams vedė pamokėles, rodė filmukus, su mokiniais diskutavo, kaip saugiai elgtis internete. Pirmokai sugalvojo ir iš plastilino nulipdė saugaus interneto simbolius, 2-4 klasių mokiniai vykdė kitas edukacines veiklas. 6-7 klasių mokiniai dalyvavo linksmoje viktorinoje „Kurkime geresnį internetą kartu“. Čia jų laukė smagios užduotys. Mokiniai svarstė, kas apsprendžia jų tapatybę internete, kokias nuotraukas galima publikuoti, o kokių nereikėtų, atsakinėjo į viktorinos klausimus, analizavo situacijas ir siūlė sprendimus, bandė atpažinti skaitmeninių technologijų logotipus ir kūrė savus. Renginio pabaigoje mokiniai buvo apdovanoti padėkos raštais ir saldžiomis dovanomis.

     Saugesnio interneto iniciatyvos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis – buvo su kaupu pasiektas.

Joana Garnevičienė, informacinių technologijų mokytoja metodininkė, ir eTwinning projekto komanda
Ankstesni įrašai


     Sausio 22 dieną gimnazijos vyko meninio skaitymo popietė. Jai ruošėsi nemažas  1IV klasių mokinių būrelis. Pradinukai rinkosi J. Erlicko, Vytės Nemunėlio, R Skučaitės, A. Karosaitės ir kitų poetų eilėraščius.

     Sausio 13-ąją pirmosios pamokos pradžioje mokiniai ant palangių degė žvakutes, prisiminė žuvusiuosius laisvės gynėjus. Visose klasėse buvo vestos pilietiškumo pamokėlės, kurių metu prisiminėme beginklius didvyrius, narsiomis širdimis anuomet užtvėrusius kelią priešui. Per daugelį metų žvakelių uždegimas bei pilietiškumo ugdymo pamokos tapo gimnazijos tradicija.

     Adventas yra atėjimas. Tai abipusis artėjimas: Dievas – į mus, tapdamas vienu iš mūsų žmonių, o mes – į Dievą, nors ir žmogiškų silpnumų supančiotomis kojomis. Šį laiką smagiau ir prasmingiau išgyventi ne pavieniui, o kartu, bendruomenėje.

     Gruodžio 5 d. 7-I kl. mokiniai dalyvavo edukacinėje veikloje „Senųjų odinių dirbinių edukacija“. Tai lyg integruota technologijų, istorijos ir dailės pamoka, kurios metu mokiniai susipažino su odininkystės ir odinių dirbinių įvairove remiantis archeologiniais ir istoriniais duomenimis.

     Pasaulyje gyvena 37,9 mln. Žmonių, užsikrėtusių ŽIV (žmogaus imunodeficito virusas), todėl be galo svarbu skleisti informaciją apie šį baisų virusą, kuris sukelia nepagydomą ligą – AIDS – ir sustiprinti visuomenės budrumą.