Sveikata

Nepamirškime pasitikrinti sveikatos

Ruošdamiesi mokslo metams perkame įvairias kanceliarines prekes, kuprines, drabužius ir kitus būtinus daiktus, bet dažnai pamirštame laiku profilaktiškai pasitikrinti savo sveikatą.

Mokiniai kiekvienais metais iki rugsėjo 15 d. gimnazijai turi pateikti informaciją apie profilaktinio sveikatos patikrinimo rezultatus.

Sveikatos pažymėjimą vaikui nemokamai išduoda šeimos gydytojas ar terapeutas, pas kurį vaikas registruotas. Pažymėjime nurodoma: vaiko ūgis, svoris, fizinio išsivystymo įvertinimas bei kūno masės indeksas, taip pat kraujospūdis, klausos ir regos būklė. Pažymoje gydytojas turėtų pažymėti ir įvairių organizmo sistemų sutrikimus, jei tokių mokinys turi (kraujotakos, kvėpavimo, nervų, virškinimo, skeleto - raumenų, dantų, kraujo, odos ir jos priedų) ir įrašyti nustatytą diagnozę. Pažymos pabaigoje gydytojas pateikia išvadas ir rekomendacijas dėl vaiko galimybių dalyvauti mokykloje vykdomoje ugdymo veikloje, įskaitant kūno kultūros ugdymą (pagrindinė, parengiamoji, specialioji grupė; dietos, vengtini alergenai ir kt.). Taip pat gydytojas nurodo priežastis ir pirmosios pagalbos priemones, jei vaikui prireiktų skubios pagalbos mokykloje (dėl alergijos, lėtinių ligų ir kt.). Pažymoje turi būti vaiką apžiūrėjusio šeimos gydytojo ar pediatro vardas ir pavardė, parašas, kontaktinis telefonas.

Gimnazijos bendruomenės slaugytojos duomenis apie vaikų sveikatos būklę surašo į dienynus, kad jais galėtų pasinaudoti kiekvieno dalyko mokytojas ir galėtų imtis tinkamų ir teisingų priemonių vaikų sveikatai saugoti.

Jei mokinys iki rugsėjo 15 d. nepateikia informacijos apie sveikatą,  klasės auklėtojas  raštu (nustatyta forma) informuoja mokinio tėvus (globėjus), kad mokinys privalo pasitikrinti sveikatą ir nurodo terminą, po kurio mokiniui, nepristačiusiam pažymos apie sveikatą, bus draudžiama lankyti pamokas.

Sveikatos pažymėjimo galiojimo laikas – vieneri metai. Manytume, kad geriausiai, jei sveikata patikrinama gegužės-rugpjūčio mėnesiais. Pasirūpinkite savo sveikata.

Kaip elgtis, kad nesirgtume gripu

Siūlome susipažinti su Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijomis, kaip elgtis gripo epidemijos metu.

Bendrosios rekomendacijos:

Reguliariai plauti rankas su muilu ir vandeniu arba naudoti rankų dezinfekcijos priemones (pvz., dezinfekuojančias servetėles rankoms), ypač nusikosėjus ar nusičiaudėjus.

Kosint ar čiaudint užsidengti nosį ir burną (geriausia vienkartinėmis nosinaitėmis, galima užsidengti skepetaite, sulenkta alkūne).

Panaudotas nosinaites nedelsiant išmesti tam skirtose vietose.

Stengtis neliesti akių, nosies ir burnos, ypač neplautomis rankomis.

Vengti masinių renginių, nesilankyti žmonių susibūrimo vietose. Jei to išvengti neįmanoma – dėvėti apsauginę kaukę.

Susitikus su kitais asmenimis, vengti prie jų liestis (apkabinti, bučiuoti, spausti ranką).

Pajutus į gripą panašius simptomus (karščiavimą, kosulį, gerklės, galvos, sąnarių skausmus, drebulį, nuovargį, viduriavimo ir vėmimo požymius) rekomenduojama:

- Likti namuose (iki 7 dienų), nevykti į darbą, mokyklą.

- Nedelsiant kreiptis į šeimos (bendrosios praktikos) gydytoją.

- Laikytis ne mažiau kaip 1 m. atstumu nuo kitų žmonių.

Specialiosios rekomendacijos vaikų ugdymo įstaigų administracijoms:

Paskelbti informaciją, kad tėvai neleistų sergančių vaikų į vaikų ugdymo įstaigą;

Susirgus mokykloje, t.y. vaikui pajutus į gripą panašius simptomus (karščiavimą, kosulį, gerklės, galvos, sąnarių skausmus, drebulį, nuovargį, viduriavimo ir vėmimo požymius)  nedelsiant išleisti vaiką į namus ir apie tai informuoti tėvus;

Supažindinti vaikus ir mokytojus apie rekomenduojamas gripo apsaugos priemones;

Dažniau vėdinti ir valyti patalpas;

Riboti su ugdymo veikla nesusijusius renginius mokykloje.

Atnaujinta: 2016-07-26